O mě

Jmenuji se Monika Lišková DoTh, narodila jsem se ve Zlíně, kde jsem sbírala i své první jezdecké zkušenosti a to rovnou pod panem mistrem Petrem Hirkou nejstarším, na lipických koních ve zlínské Zoo Lešná.

Zde jsem získala první drezůrní zkušenosti. Koním jsem se rozhodla zasvětit svůj život, proto jsem nastoupila na střední školu do Kroměříže obor jezdec a chovatel koní, kde jsem získávala praxi v Napajadelském hřebčíně, v Hřebčinci Tlumačov a mimo jiné získávala i první závodní zkušenosti.

Osud mne zavál do Prahy, kde jsem vedla jezdeckou školu pod záštitou čjf a rozhodla se, že to chci jinak,víc osobnější a pečlivěji - objevila jsem akademické ježdění, navštívila kurzy Philipa Karla a začala pracovat s koňmi jinak než bylo v našich krajích zvykem.
   

 

Po přestěhování do rodného Zlína jsem ve Vizovicích začala provozovat jezdeckou školu a učit lidi lépe porozumět svým svěřencům. V roce 2019 jsem úspěšně dokončila výcvik  Centered riding lvl. 1.

Tehdy nastal i zlom v mé práci, mí koně mi dali jasně najevo, že chtějí nějaký čas trávit jen se mnou a pro mne je welfare koní na prvním místě. Proto jsem se rozhodla činnost jezdecké školy pozastavit a dále se věnovat práci s mými stávajícími, ale i novými klienty. Po celý čas od prvopočátku se vzdělávám a také navštěvuji kurzy abych se stále rozvíjela, každá dvojice mi je inspirací a podnětem k rozvíjení s posouvá mne dál.

Od roku 2019 jsem rozhodčí pro český bezudidlový spolek.

2021 jsem splnila zkoušku profesní kvalifikace Masér (lidí) 

2022  zkoušku profesní kvalifikace Pracovník pro rekondici a rehabilitaci velkých zvířat.

Již nějaký čas mne to táhne hlavně k rehabilitační práci (jak koní, tak lidí) a tímto směrem se i ubírám -  nasměrování k novým pohybovým vzorcům, zdravější pohyblivosti i udržitelnosti.

 

 

   

Mé druhé já

Od roku 2005 mne na mé cestě provází shagya arab Kašík (72 12 Koheilan VI - 27 Al Kasham) . Trpělivě snášel mé první pokusy, učil mne a držel nad vodou. Můj životní kůň, který mne toho nejvíce naučil, nic mi nedá zadarmo, a je mi průvodcem, jak v tréninku koní, tak v mém sebepoznání.

 

Pro koho zde jsem

Mí studenti jsou hobby jezdci, závodní jezdci i trenéři, každý kdo má chuť se rozvíjet, pracovat se svým koněm
a především na sobě. Nezabývám se primárně ježděním, ale i prací s tělem jezdce i koně.